مقاله بررسی اثرات شیب زمین در تغییرات کمی جنگلهای شاخه زاد بلوط ایرانی در نیم قرن گذشته با استفاده از عکسهای هوایی و GIS

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله بررسی اثرات شیب زمین در تغییرات کمی جنگلهای شاخه زاد بلوط ایرانی در نیم قرن گذشته با استفاده از عکسهای هوایی و GIS دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی اثرات شیب زمین در تغییرات کمی جنگلهای شاخه زاد بلوط ایرانی در نیم قرن گذشته با استفاده از عکسهای هوایی و GIS  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی اثرات شیب زمین در تغییرات کمی جنگلهای شاخه زاد بلوط ایرانی در نیم قرن گذشته با استفاده از عکسهای هوایی و GIS،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی اثرات شیب زمین در تغییرات کمی جنگلهای شاخه زاد بلوط ایرانی در نیم قرن گذشته با استفاده از عکسهای هوایی و GIS :

سال انتشار: 1389

محل انتشار: همایش ژئوماتیک 89

تعداد صفحات: 9

نویسنده(ها):

ارش دریکوندی – کارشناس ارشد جنگلداری مدیر گروه جنگل مجتمع آموزشی جهادکشاورزی لرستا
ساسان بابایی – عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
جواد سوسنی – عضو هیئت علمی گروه جنگلداری دانشگاه لرستان

چکیده:

دراین مطالعه تغییرات کمی سطح و تراکم این جنگلها با استفاده از عکسهای هوایی سال 1334 و سال 1376 در جنگلهای شاخه زاد بلوط منطقه کاکارضا درشمال شرق شهرستان خرم اباد مورد بررسی قرارگرفتند بدین منظور محدوده اراضی جنگلی با استفاده از تکنیکهای تفسیر بصری مشخص گردیده و طبقات تراکمی تاج پوشش با استفاده از یک شبکه نقطه چین 2 میلی متری تعیین گردیدند. سپس تغییرات محدوده و مساحت پلیگونها در هر مرحله از عکسها با هم مقایسه گردیده و نقشه تغییرات طبقات تراکمی تاج پوشش تهیه گردید. سپس اقدام به تهیه نقشه های شیب در سه کلاسه برای دو دوره در محیط GIS گردید و از تلفیق هرکدام از این نقشه ها با نقشه تراکمی موجود تغییرات جنگل در طبقات مختلف شیب مشخص گردید. .

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله پیش بینی پایداری شیب معدن سنگ آهن سنگان (کانسار B) با توجه به داده های اکتشافی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله پیش بینی پایداری شیب معدن سنگ آهن سنگان (کانسار B) با توجه به داده های اکتشافی دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله پیش بینی پایداری شیب معدن سنگ آهن سنگان (کانسار B) با توجه به داده های اکتشافی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله پیش بینی پایداری شیب معدن سنگ آهن سنگان (کانسار B) با توجه به داده های اکتشافی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله پیش بینی پایداری شیب معدن سنگ آهن سنگان (کانسار B) با توجه به داده های اکتشافی :

سال انتشار: 1380

محل انتشار: اولین کنفرانس معادن روباز ایران

تعداد صفحات: 5

نویسنده(ها):

علیرضا حیدری – کارشناس مهندسی معدن شرکت معادن قدس رضوی
کورش شهریار – دانشیار دانشکده فنی، گروه مهندسی معدن، دانشگاه کرمان

چکیده:

مقوله پایداری شیب یکی از مهمترین وحساس ترین زمینه های مهندسی برای طراحان معادن روباز و مهندسین ژئوتکنیک می باشد. انتخاب شیب مناسب برای هر معدن چه از نظر اقتصادی و چه از نظر فنی مهمترین بخش طراحی را تشکیل می دهد. این مقاله به بررسی پایداری شیب معدن اولیه کانسار B از معادن آهن سنگان می پردازد. ابتدا توسط روشهای مختلف و با توجه به داهده های بدست آمده در مرحله اکتشاف به ارزیابی کمی وکیفی توده سنگ جایگاه معدن پرداخته شده است، و سپس به کمک روشهای ترسیمی، تحلیلی احتمال شکست و یا پایداری شیب در دیواره هایمختلف معدن بررسی شد است. برای این منظور از معیار اصلاح شده هوک و براون و رده بندی اصلاح شده SMR توسط آقای رومانا استفاده شده و درضمن پارامترهای داخلی توده سنگ یعنی f,c و ضرایب s,m بدست آمده است. با توجه به نتایج بدست آمده پتانسیل شکست صفحه ای (Plane Failure) در دیواره جنوبی و پتانسیل شکست واژگونی (Toppling Failure) در دیواره شمالی وجود دارد. فاکتور ایمنی برای پتانسیل های شکست مزبور محاسبه شده است. از آنجا که تعداد دسته درزه ها و سایر سطوح ناپیوستگی و لایه بندی در بعضی از قسمتهای کانسار B زیاد می باشد. لذا امکان شکست قاشقی (Circulre Failure) در بعضی از دیواره های کانسار پیش بینی می گردد که فاکتور ایمنی برای این نوع شکست نیز محاسبه گردیده است. داهده های مورد استفاده در این تحلیل ها از اطلاعات اکتشافی موجود در معدن گرفته شده است که در موارد لزوم مورد ارزیابی و تایید مجدد قرار گرفته است.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

تحقیق در مورد مقاله ورزش شطرنج و نتایج آن در تمرکز حواس 5 گانه

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 تحقیق در مورد مقاله ورزش شطرنج و نتایج آن در تمرکز حواس 5 گانه دارای 28 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد تحقیق در مورد مقاله ورزش شطرنج و نتایج آن در تمرکز حواس 5 گانه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي تحقیق در مورد مقاله ورزش شطرنج و نتایج آن در تمرکز حواس 5 گانه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن تحقیق در مورد مقاله ورزش شطرنج و نتایج آن در تمرکز حواس 5 گانه :

کتابهای خود آموز راههایی برای افزایش سطح تمرکز شطرنجبازان ارائه می دهند . بنا به تجربه شخصی خودم هر کس باید با آزمایش و خطا تکنیکی مناسب برای خود انتخاب کند.یک داستان قدیمی متد روسی نگاه کردن به دریا را توصیف می کند که در این متد می توان با نگاه کردن به امواج دریا به آرامش خوبی قبل از هر بازی دست یافت . تمرکز روی یک محرک برای یک دوره پایدار زمانی در واقع نوعی مدیتیشن محسوب می شود .بعضی از نوابغ جوان روسی عادت دارند در زمان مربوط به حرکت خودشان به جای نگاه کردن به صفحه شطرنج به سقف خیره شوند ! بازیکنان زیادی از این روش تقلید کرده اند ولی متا سفانه این روش یکطرفه عمل می کند ! به این معنی که : نوابغ جوان روسی ممکن است به سقف خیره شوند

ولی خیره شدن به سقف کسی را به یک نابغه جوان روسی تبدیل نمی کند !یک تکنیک معروف برای تقویت تمرکز روش کوتوف است که آنالیز پوزیسیونهای پیچیده درزمان معین بدون حرکت دادن مهره ها را مثل زمان مسابقه واقعی توصیه می کند .ایده های دیگری برای افزایش سطح تمرکز بر اساس روشهای مصنوعی ضد عوامل مزاحم تمرکز وجود دارند مثل حلقه کردن دستها دور صورت برای باریک کردن میدان دید و استفاده از گوش گیرهای کوچک برای کم کردن صداهای مزاحم .روش مفید دیگر حاضر شدن سر میز مسابقه مدتی قبل از شروع آن است به منظور ساختن پروسه تمرکز قبل از شروع بازی .

تعداد زیادی از شطرنجبازان متد تغییر نوع تمرکز را از حالت عمیق و طولانی در زمان مربوط به حرکت خودشان به حالت سریع و سطحی و با ملاحظات کلی در زمان حرکت حریف تمرین میکنند .البته بازیکنانی نیز هستند که در زمان حرکت حریف راحت تر و موثرتر می توانند تمرکز کنند .
روانشناسی ورزش راههای زیر را برای افزایش سطح تمرکز توصیه میکند :

1 تمرین در کنار عوامل مزاحم مثل گرما و رطوبت ویا کسی که سر میز غذا میخورد و موزیک گوش خراش و مانند آن. بعنوان مثال بوتوینیک در این مورد از حریفهایی برای تمرین استفاده میکرد که روی میز سیگار میکشیدند !

2 استفاده از محرکهای صوتی و فیزیکی در زمانی که به تمرکز قوی نیاز داریم مثل دستورات شرطی کننده ای که به خودمان می دهیم : آرام باش . دقت کن . و یا نیشگون گرفتن خود !
3 تکرار اعمال دوره ای ثابت مثل بلند شدن از میز و کشیدن عضلات . پرسیدن سوالات معین از خود درهر حرکت . کنترل وضعیت ساعت هر 5 حرکت یکبار و مانند آن
چگونه می توان تمرکز حواس داشت؟

بهترین راه برای ایجاد مهارت در دیدن تصاویرذهنی، توالی انجام مراحل 1 و 2 است یعنی اینکه ابتدا تصویری را با چشم بازببینید و سپس آن را فوراً با چشم بسته ببینید. هروقت تصویرمحو یا کمرنگ شد دوباره چشم را بازکنید و تصویرواقعی را ببینید و پس ازنگاه دقیق، مجدداً چشم خود را ببندید و تصویرذهنی آن را مشاهده کنید.
این عمل خیلی زود نتیجه می دهد و شما درساختن تصویرذهنی مهارت پیدا می کنید.

بعضی از شطرنجبازان ، معمولاً خیلی با مشکل دیدن تصویرذهنی مواجه می شوند. وقتی به شخصی گفته می شود که مثلاً ” یک موقعیت را در نظر خود مجسم کن ” می گوید: ” من قادرنیستم خودم را ببینم” . به همین علت است که خیلی ازبازیکنان نمی توانند این تمرین مؤثر را که پایه و اساس ” تجسم خلاق” است انجام دهند. به این افراد توصیه می کنیم که تصویرخود را به دقت درآینه نگاه کنند. سپس با چشم بسته خود را مجسم نمایند و به همان صورت که درمورد اشیاء شرح دادیم، هر وقت تصویرکم رنگ یا محو شد دوباره چشمان خود را بازکنند و تصویر واقعی خودشان را ببینند.
بعد ازمدتی به راحتی می توانند خودشان را مجسم کنند و تمرینات ارا به خوبی انجام دهند. یعنی لازم است برای برای محاسبات موقعیتها تصاویر را با ذهنمان اسکن نماییم .
یک سؤال دیگر
درمرحله ی اول تمرین ممکن است با این سؤال مواجه شوید که مثلاً وقتی موقعیتی را می بینیم به چه چیزآن فکرکنیم؟
ما مؤکداً پاسخ می دهیم: به هیچ چیز. فقط تصویر را ببینید، فکرخود به خود ایجاد می شود. رنگ، شکل، لکه های کوچک، اندازه، نوع و . . .
چند روز تمرین کنیم؟
قرار بود که تلاشی ذهنی به مدت یک ماه و هر روز ده دقیقه برای انسجام بخشیدن به افکارخود داشته باشید. می توانید هرهفته از این ماه را به انجام یک مرحله اختصاص دهید. هفته ی اول: مرحله ی اول، هفته ی دوم : مرحله ی دوم، هفته ی سوم: مرحله ی سوم ( فکر کردن به اسم معنی )، هفته ی چهارم: مرحله ی چهارم ( فکرکردن به مفاهیم گسترده و دنباله دار) .

شما می توانید بیشترتمرین کنید مثلاً ده دقیقه صبح و ده دقیقه شب. اما ما معمولاً تمرینات فراوان را توصیه نمی کنیم تا شما علاقه و استمرارخود را ازدست ندهید و زود خسته نشوید. بهتراست از هرگونه شتاب و فشار زیاد که ناشی ازاشتیاق فراوان شما در روزهای اول است، بپرهیزید. ” استمرار” شرط اول موفقیت دراین تمرین است و ” وارد شدن درهرمرحله به شرط موفق شدن درمرحله ی قبل” شرط دوم.

علاقه: مهم ترین شرط در تمرکز حواس
علاقه و تمرکزحواس

به یقین می توان گفت که علاقه مهم ترین شرط درایجاد تمرکزحواس است. هر چه علاقه ی شما به یک موضوع بیشترباشد، تمرکزفکرشما برآن بیشترمی شود. متخصصان حافظه و یادگیری، وقتی که شخصی می گوید: ” من اصلاً حافظه ندارم”، به او می گویند: “نشانی منزلت را بلدی؟ ” و چون شخص پاسخ مثبت می دهد می گویند پس توحافظه داری. اگزحافظه نداشتی، نباید هیچ نمود و تظاهری را ازحافظه نشان می دادی.

شخص اصرار می کند: ” من حافظه ندارم” یا ” حافظه ام خیلی بد است”
به زندگی همین شخص وارد می شویم. متوجه می شویم که به شطرنج علاقه ی زیادی دارد. ازاو سؤالی دراین زمینه می کنیم، سؤالاتی خیلی جزئی و حاشیه ای. ملاحظه می کنیم که او حتی شماره ی میز بازیکنان، باشگاه آنها، و نتایج دقیق مسابقات قبلی آنها را به خاطر دارد. چه حافظه ی توانایی !
وقتی شما به موضوعی علاقه داشته باشید، خود به خود برآن متمرکزمی شوید. بیشتر دقت می کنید وبه راحتی به حافظه می سپارید و بعداً هم خیلی راحت به خاطرمی آورید.
اساساً تمرکزحواس و حافظه لازم و ملزوم یکدیگرند:

علاقه ی بیشتر>> تمرکز بیشتر>> مرورذهنی بیشتر>> به خاطرسپاری بهتر>> یاد آوری سریع تر حلقه ی اول این زنجیر، علاقه است. تا علاقه نباشد، تمرکزنیست و تا تمرکزنباشد، حافظه نیست و تا حافظه نباشد، یادگیری و موفقیت نیست. پس می بینید که اساس تمام موفقیت های و موفقیت های دیگرعلاقه است. علاقه، علاقه، علاقه = موفقیت، موفقیت، موفقیت. آنجا که شما علاقه دارید، قطعاً موفقیت و پیشرفت دارید.

همین شما که ازعدم تمرکزحواس خود گله دارید، وقتی غرق دیدن یک فیلم مهیج یا تماشای مسابقه شطرنج بین دو نفر میشوید نسبت به سروصدا، حضور دیگران یا عوامل حواس پرتی دیگری که درمحیط اطرافتان هست، هیچ واکنشی نشان نمی- دهید یعنی : تمرکزی عالی دارید.

وقتی شما به موضوعی علاقه دارید، دوست دارید درباره ی آن بیشتربدانید و میل به فرا گیری بیشترباعث می شود که تمرکزبهتری داشته باشید. ازطرفی هرچه بیشترفرا بگیرید و بیشتربدانید، علاقه ی شما به مطلب هم بیشتر می شود و بازعلاقه ی بیشتر، میل فراگیری بیشترو . . .
اما ما باید درس های زیادی را مطالعه کنیم و دراین مطالعه تمرکز حواس داشته باشیم تا بتوانیم یاد بگیریم و به خاطربسپاریم و به موفقیت دست یابیم. طبیعتاً خیلی از این درس ها مورد علاقه ی ما نیستند. با آن ها چه کارکنیم؟ مسلماً نمی توانیم مطالعه ی این کتابها را کناربگذاریم و فقط درس های مورد علاقه را بخوانیم. تنها راه حل این است:
باید به طریقی خودمان را به آن درس ها علاقمند کنیم.
چگونه کتاب شطرنج بخوانیم؟

این سؤالی است که اکنون مسلماً درذهن شما ایجاد شده است. شما که مجبورید درس- هایی را بخوانید که هیچ علاقه ای به آن ها ندارید و واقعاً نمی دانید که با این بی علاقگی و درنتیجه عدم تمرکز و در نتیجه عدم یادگیری در آن درس چه کنید.
به هرحال هرکس ممکن است ازیک یا چند درس اصلاً خوشش نیاید اما درعین حال که این بی علاقگی را حس می کند، ضرورت ایجاد علاقه را هم احساس می نماید.
ما هم اکنون زمینه های بسیارمؤثری را برای ایجاد علاقه به شما معرفی می کنیم.
” اطلاعات اولیه”

شاید مهم ترین راه ایجاد علاقه، کسب اطلاعات اولیه درباره ی موضوع مورد نظر باشد. هرچه اطلاعات اولیه ی شما و دانسته های ابتدایی شما درزمینه ی موضوع بیشتر باشد، خود به خود کشش بیشتری برای فراگیری آن خواهید داشت و درنتیجه تمرکز بهتری درآن به دست خواهید آورد. این همان ارتباط علاقه و میل به فراگیری است.
هرچه می توانید اطلاعات اولیه، سطحی و ابتدایی خود را افزایش دهید، چه این اطلاعات در راستای موضوع باشند چه نباشند. مثلاً قبل از این که مسئله پیچیده ی همانند بازیهای استادان بزرگ درگذشته را مطالعه کنید، به کسب اطلاعات اولیه و ابتدایی درمورد شطرنج بپردازید. اگرچه این مطالب پیش پا افتاده، سطحی و بی ارتباط با آن تستهای پیچیده به نظرمی رسند، شوق و شورو میل به فراگیری و در نتیجه تمرکز حواس شما را افزایش خواهند داد.
اهمیت مطالعه قبل از شرکت درمسابقات شطرنج

شاید تا به حال به این موضوع فکرکرده باشید که چرا مربیان شما اینقدر به شما تأکید می کنند که قبل از شرکت درمسابقات ، مطالعه ی سطحی و اجمالی و سریعی برآنچه که قرار است انجام دهید داشته باشید. علت این تأکیدعمدتاً به خاطرهمین تأثیراطلاعات اولیه است. با دانستن اطلاعات اولیه شوق یادگیری و جذبتان فراوان تر می گردد و به یقین درک بهتری ازصحبت های مربی خواهید داشت.

و ما درجای خود شیوه ی مطالعه ی قبل از ورود به مسابقات را توضیح خواهیم داد.
اطلاعات اولیه چگونه باشند؟
برای کسب اطلاعات اولیه باید دقت کنید که این اطلاعات، ویژگی های لازم را داشته باشند. هرمطلبی نمی تواند اطلاعات اولیه تلقی شود. باید به خاطرداشته باشیم که اطلاعات اولیه قرار است در ما شوق و رغبت ایجاد کند و ما را به فراگیری بیشتر وادارد. بنا براین:
اول – اطلاعات اولیه باید ساده باشند: اگرشما درابتدا مطالب دشوار و سخت را جستجو کنید و به آن ها توجه نشان دهید، به جای علاقمند شدن به آن ها از آن ها بیزار می شوید. اطلاعات اولیه باید ساده ترین مطالب باشند.

دوم – اطلاعات اولیه باید کم حجم باشند: با وجود آن که اطلاعات اولیه ی فراوانی در اختیار شماست که همگی ساده اند، توصیه می کنیم همه ی این اطلاعات را یکجا نگیرید. یکی ازاین اصول مهم یادگیری و قوانین پایه ای حافظه این است: یادگیری تدریجی است.

یادگیری یکباره ی مطالب شما را زود خسته و بی علاقه می کند. درست مثل آنکه بخواهید دریک روز ازصبح تا شب نیمی از کتاب را یاد بگیرید. اصل یادگیری تدریجی هم برایجاد علاقه استوار است. اطلاعات فراوان و یکباره به راحتی شما را ازدرسها ی آموزشی بیزار می کند.

سوم – اطلاعات اولیه باید به شکل خوبی ارائه شوند: انتقال اطلاعات اولیه به شکلی خوب و دوست داشتنی، شوق شما را برای فراگیری بیشترافزایش می دهد. مربی را به خاطر بیاورید که مطالب را به زبانی خوشایند به شما انتقال می دهد و درهمان روزاول آنچنان تأثیری بر شما می گذارد که شیفته ی آن سبک می شوید.
وقتی که مشغول مطالعه هستید، مانند همان مربی مطالب را به شکلی زیبا برای خود بیان کنید و در خود علاقه ایجاد کنید، به خصوص دردرس هایی که مربی شما مطلب را خشک و جدی و نه چندان خوب ارائه می دهد، حتماً ازاین روش استفاده کنید

شطرنج ابزاری برای پرورش ذهن
این مقاله براساس مطالعات روانشناسی و اموزشی، تاثیرات شطرنج بر دانش آموزان را بررسی کرده و در نهایت نشان می دهد که شطرنج، هوشintelligent quotient
و توانایی حل مساله را افزایش داده و تصمیم گیری مستقل و سریع در موقعیتهای دشوار را آموزش می دهد.همچنین مهارتهای خواندن ، حافظه،زبان و ریاضیات را تقویت کرده تفکر منتقد و خلاق را تغذیه می کند.شطرنج تمرینی برای تصمیم گیری سریع و دقیق در تنگی وقت فراهم می آوردومی تواند از این طریق نتایج دانش آموزان در امتحانات مدرسه را بهبود بخشد.

شطرنج نحوه تفکر منطقی و کارآمد را آموزش می دهد و انتخاب بهترین گزینه از میان گزینه های موجود را نشان داده و اهمیت برنامه انعطاف پذیر ، تمرکز و نتیجه انتخاب و تصمیم گیری را به نمایش می گذارد.همچنین دختران و پسران را صرفنظر از قابلیتهای طبیعی یا سابقه اجتماعی-اقتصادی آنها تحت پوشش می گیرد.
نویسنده با تکیه بر فواید مذکور چنین ادعا می کند که شطرنج از جمله بهترین و موثرترین ابزاردرآماده کردن کودکان برای مواجهه یا دنیای کنونی است که روز به روز در دریای اطلاعات فروتر می رود و همراه با آن موقعیت های دشوارتری در تصمیم گیری را به ارمغان می آورد.
آیا شطرنج هنراست؟ یا شاید علم؟ یا چناچه برخی ادعا می کنند هردو؟ بیایید روراست باشیم ،شطرنج در واقعیت فقط یک بازی است.رقابتی خلاق و مفرح.بازیی که چندان متفاوت از تنیس،کریکت،فوتبال یا گلف نیست.

اماتفاوت برجسته ای که شطرنج را متمایز می کند در این است که شطرنج جزو معدود بازیهایی است که ذهن انسان را به تمامی تمرین می دهددر حالیکه درقابلیت تحکیم شخصیت و تقویت اعتماد به نفس با دیگر ورزشها مشترک است.

اکثر ما می توانیم این تمرین را به کار ببندیم هر چند برای برخی از ماشاید کمی دیر باشداما برای فرزندانمان شاید چندان هم دیر نشده است.
شطرنج از جمله قویترین ابزار در دسترس جهت تقویت ذهن کودک است.

یاد گرفتن حرکات آن نسبتا ساده است. بیشتر کودکان 7-6 ساله می توانند قوانین پایه را به کار ببندند.حتی برخی از آنها در سنین5-4 سالگی نیز از عهده برمی آیند.شروع به موقع چنانچه در موسیقی و زبان، می تواند در میزان مهارت کودک موثر افتد.در نهایت در هر سنی شطرنج مهارتهای تمرکز،صبر و پشتکار را افزایش داده خلاقیت،فراست ،حافظه و توانایی تجزیه تحلیل را تقویت کرده تصمیم گیری در موقعیتهای دشواروحل مساله به شیوه انعطاف پذیر را آموزش می دهد.
نویسنده معترف است که این ادعایی بزرگ است و در اثبات آن برخی مباحث و مطالعات آموزشی را دلیل می آورد.

تمرکز،صبر و پشتکار :

اگر بخواهیم شطرنج باز خوبی باشیم نیاز به قدرت تمرکز بالا داریم. گاهی چهره برخی شطرنجبازان حتی بازیکنان برتر در رده جهانی به هنگامی که از پشت میز خود برای تنفس بلند شده و در سالن راه می روند به نظر غیر عادی و پریشان می رسد .در یک نگاه دقیق تر در می یابیم که بیشتر آنها حتی زمانی که پشت میز نیستند، با تمرکز قوی خود، صفحه بازی را در ذهن بازسازی کرده و به تجزیه و تحلیل مشغولند. شطرنج به بازیکنان جوان و کم تجربه تر نتیجه تمرکز قوی را آشکار کرده و تاوان فوری خطاها را به نمایش می گذارد کمتر ابزار آموزشی چنین کارآیی سریعی دارد.

آنی غفلت در تمرکزبه ویژه در مرحله آخربازی می تواند نتیجه جبران ناپذیری را به بار آورد. بازیکنان جوان تنها با صبر و پشتکار (شاخصه هایی که در مدرسه و به ویژه در نتیجه امتحانات دانش آموزان نقش مهمی را ایفا می کنند.)می توانند نتیجه قابل قبولی کسب کنند.

تجزیه تحلیل، منطق و توانایی حل مسأله :

مهارت در شطرنج، نیازمند آمیزه ای از شایستگی ها ست. مطالعات دکتر تایید کرد که شطرنجبازان قدرتمند نوجوان ازتوانایی بالایی در تجسم فضایی،ریاضی ، برخوردارند.
دکتر فرگوسن در مطالعات سال 1995 خود چنین می گوید : “”این دریافت نشان داد که مهارت در شطرنج، تنها مستلزم تسلط بر یک مهارت خاص و یا آمیزه ای از یک یا دو مهارت نیست بلکه ترکیب وسیعی از مهارتها درکنار هم این قابلیت را فراهم می آورد.” وی در یک تحقیق مهم دیگر دریافت که یادگیری شطرنج، حتی در نوجوانی سبب تقویت مهارتهای ریاضی و زبانی است. این نتیجه برای بیشتر دانش اموزانی (حتی بازیکنان معمولی تر)که برای یکسال تحصیلی در هفته دو ساعت تمرین شطرنج داشتند صادق بود. تحقیقی دیگر(جان آرتیس)اضافه می کند که شطرنج سبب تقویت حافظه کودکان نیز می شود.

تحقیق دیگری در کانادا در سال 92-1991 ، بر تاثیرشطرنج در تقویت و افزایش مهارت حل مسأله در کودکان تأکید می کند. معلمان با افزودن شطرنج به برنامه آموزش کلاسیک ریاضیات توانستند به طرز چشمگیری متوسط شاخص قابلیت حل مسأله دانش آموزان را بالا ببرند. دانش آموزانی که شطرنج را در برنامه آموزشی ریاضیات خود گذرانده بودند، امتیازی بسیار بالاتر ازآنانی که برنامه استاندارد آموزش ریاضی را گذرانده بودند نشان دادند. مدرسه مقدماتی شطرنج هم اکنون در نیو برونزویک (محلی که این تحقیق مورد آزمایش قرار گرفت) مشغول به فعالیت است.

همچنین ثابت شده است که شطرنج،تفکر خلاق و نقادانه را تغذیه می کند. مطالعات چهار ساله دکتر فرگوسن (83-1979 )تأثیر شطرنج بر قدرت تفکر دانش آموزان مدرسه ای در امریکا را بررسی می کند. این دانش آموزان بودند.با آزمایش دو تست (تست 130 بالای IQ جزو دانش آموزان مستعد با

ارزیابی تفکر نقادانه واتسون-گلاسر و تست تفکر خلاق تورنس)بر روی این دانش آموزان فرگوسن دریافت که بعد از گذراندن 64-60 ساعت آموزش و تمرین شطرنج در طی 32 هفته، آنها پیشرفت چشمگیری در شاخص تفکر خلاق نشان دادند. بعلاوه وی دریافت که شطرنج خلاقیت نوجوانان مستعد را آبیاری می کندوی همچنین چنین نتیجه گیری کرد که :”اینطور به نظر می رسد که شطرنج از بسیاری از برنامه های رایج برای پرورش تفکر خلاق برتر است و بنابراین می تواند در برنامه متفاوتی برای دانش آموزان مستعد در نظر گرفته شود.”شطرنج نه تنها برای پرورش و توسعه مهارتهای دانش اموزان مستعد ارزشمند است بلکه دانش آموزان متوسط و پایین تر نیز می توانند از آن بهره مند شوند. مایکل وسیو (مربی شطرنج 1990 ) می گوید

یک شطرنج آموز کند حتی اگر نتواند شطرنج را به کمال دریابد (همه استراتژی ها و تاکتیک ها را یاد بگیرد.)ولی می تواند از زبان، تصویر کلی و سیستم شگرف حرکات آن سود جوید.
دکتر فرگوسن در سال 88-1987 برنامه اموزش و تمرین شطرنجی را درکلاس ششم یک مدرسه روستایی در ایالت پنسیلوانیا شامل 9 دختر و 5 پسر به آزمایش گذاشت. در شروع برنامه دانش آموزان متوسط 104 را در را کسب کردند. این برنامه شامل 3-2 جلسه آموزش در هفته بود IQ تست
وعلاوه بر آن دانش آموزان بیشتر اوقات زمانی را روزانه به بازی کردن اختصاص می دادند.این دانش آموزان برای شرکت در مسابقات ترغیب و تشویق شدند. پس از گذراندن این دوره فشرده، 7 تن از پسران این کلاس توانستند در مسابقات قهرمانی شطرنج مدارس ایالت پنسیلوانیا به مقام دوم
دانش آموزان کلاس پس از گذراندن این IQ دست یابند.در نهایت نتایج تست

این برنامه،پیشرفت چشمگیری در حافظه و مهارتهای زبانی بویژه در بازیکنانی که در مسابقات شرکت داشتند را نشان داد.
شطرنج حتی نشان داده است که می تواند در مجموع سبب افزایش نتایج تست شود. آزمایش تست وچسلر برروی 4000 دانش آموز ونزوئلایی IQ های
که تنها کمتر از 5 ماه دوره آموزش شطرنج را گذرانده بودند،در اکثر آنها افزایش نتایج تست پس از گذراندن دوره را نشان می داد. گروه آزمایشی از میان تمام رده های اجتماعی-اقتصادی انتخاب شده بودند و هر دو جنسیت زن و مرد را شامل می شدند. ارائه نتایج این مطالعات دولت ونزوئلا را به شدت تحت تأثیر قرار داد چنان که از سال 89-1988 دروس شطرنج در اکثر مدارس ونزوئلا مرسوم گشت.

اهمیت پردازش اطلاعات و حل مسأله در دهکده جهانی :

اینترنت،ایمیل و کامپیوترها به سرعت در کار تغییر شاخص های موفقیت در کار و تحصیلند.
با شتاب گرفتن پروسه جهانی شدن، اطلاعات هر چه سریعتر و سریعتر به جریان می افتد.اطلاعاتی که تا همین چند سال پیش برای دسترسی به آن ماها زمان صزف می شد امروز از طریق اینترنت در ظرف چند دقیقه قابل دسترسی است. با چنین دسترسی آسان و حجم شگرف اطلاعات، توانایی انتخاب مناسب از میان گستره وسیع گزینه های موجود امری حیاتی است.
در چنین دنیایی،دانش آموزان باید بکوشند سرعت،انعطاف پذیری و قدرت انتقاد واکنش های خود را با روند پیچیدگی دنیای کنونی هماهنگ کنند. دانش آموزان علاوه بر ذخیره حجم قابل توجهی از این اطلاعات، باید توانایی جستجو در این دریای اطلاعات و از همه مهم تر پردازش اطلاعات را داشته باشند. آنها همچنین باید توانایی دسته بندی اطلاعات متناسب و نامتناسب ، یادگیری سریع تکنولوژی های جدید و همچنین استفاده از آنها در حل مسائل را در خود تقویت کنند.
اینجاست که شطرنج به عنوان ابزار ویژه و قدرتمند در پرورش ذهن کودکان ما ظاهر می شود. ماهیت پویای شطرنج، مجموعه ای متغیر از مسائل را در هر حرکت پیش رو می گشاید. به استثنای حرکات اولیه در شروع بازی -که می توان قویترین آنها را به خاطر سپرد- هر حرکت موقعیتی جدید را فراهم می آورد. شطرنج بازان می کوشند در هر موقعیتی در صفحه، با محاسبات خود و پیش بینی وضعیتهای محتمل و ارزیابی آنها براساس اصول تئوری،بهترین حرکت ممکن را پیدا کنند.در بعضی پوزیسیونها بیش از یک حرکت خوب وجود دارد، چنانچه در دنیای واقعی بیش از یک گزینه مناسب می تواند موجود باشد.بازیکنان باید تصمیم گیری در موقعیتهای مبهم و یا دشوار در شطرنج را بیاموزند.
چنین مهارتهایی در اندیشیدن برای دانش آموزان مقطع ابتدایی و راهنمایی در برخورد با مسائل روزمره زندگی حتی از ارزش و اهمیت بیشتری برخوردار است.انمت این دانش آموزان در مقطع دانشجویی خود باید بدانند چگونه از گستره وسیع قوانین و اطلاعات موجود در پاسخ دادن به مسأله استفاده کنند. مهارتی که فقدان آن در دانشجویان فعلی دانشگاهها قابل مشاهده است.در نتیجه این فقدان در اطلاعات غرق شده اند و بیهوده به جای جستجوی گزینه های متفاوت و متناسب ،بهترین پاسخ را جستجو می کنند.

چگونه به شطرنج فکرکنیم ؟
چگونه می توان تمرکز حواس داشت؟
شاید شما هم با این مشکل مواجه باشید که نمی دانید چگونه فکرکنید و یا وقتی که به فکر کردن مشغول هستید، مطمئن نیستید که دارید فکرمی کنید یا نه و یا درنهایت حرکتی اشتباه میدهید.
” کوین ترودا” رییس مؤسسه ی حافظه ی آمریکا و نویسنده ی کتاب ” تکنیک های تقویت حافظه” در کتاب خود می نویسد: تصاویر، پایه های فکری ما هستند، یعنی همیشه تصاویرافکار را می سازند. تا تصویری نباشد فکری نیست و هروقت تصویرایجاد شد تفکر صورت می گیرد. پس بهترین راه برای آن که مطمئن شوید درحال فکرکردن هستید این است که ببینید تصویردارید یا نه. اگرتصویردارید، مسلماً درحال فکرکردن هستید.
اگردرتجسم مشکل دارید درمرحله ی اول تمرین، شما جسمی را با چشم بازمی بینید. بنا براین تصویرعینی دارید که به دنبال آن اندیشه خواهد بود. اما درمرحله ی دوم تمرین، گاهی احساس می کنید که درساختن تصاویرذهنی مشکلات فراوان دارید یا ادعا می کنید که تصویری نمی بینید و فقط احساسی ازیک تصویر دارید.
بهترین راه برای ایجاد مهارت در دیدن تصاویرذهنی، توالی انجام مراحل 1 و 2 است یعنی اینکه ابتدا تصویری را با چشم بازببینید و سپس آن را فوراً با چشم بسته ببینید. هروقت تصویرمحو یا کمرنگ شد دوباره چشم را بازکنید و تصویرواقعی را ببینید و پس ازنگاه دقیق، مجدداً چشم خود را ببندید و تصویرذهنی آن را مشاهده کنید.
این عمل خیلی زود نتیجه می دهد و شما درساختن تصویرذهنی مهارت پیدا می کنید.
بعضی از شطرنجبازان ، معمولاً خیلی با مشکل دیدن تصویرذهنی مواجه می شوند. وقتی به شخصی گفته می شود که مثلاً ” یک موقعیت را در نظر خود مجسم کن ” می گوید: ” من قادرنیستم خودم را ببینم” . به همین علت است که خیلی ازبازیکنان نمی توانند این تمرین مؤثر را که پایه و اساس ” تجسم خلاق” است انجام دهند. به این افراد توصیه می کنیم که تصویرخود را به دقت درآینه نگاه کنند. سپس با چشم بسته خود را مجسم نمایند و به همان صورت که درمورد اشیاء شرح دادیم، هروقت تصویرکم رنگ یا محو شد دوباره چشمان خود را بازکنند و تصویرواقعی خودشان را ببینند.
بعد ازمدتی به راحتی می توانند خودشان را مجسم کنند و تمرینات ارا به خوبی انجام دهند. یعنی لازم است برای برای محاسبات موقعیتها تصاویر را با ذهنمان اسکن نماییم .
یک سؤال دیگر
درمرحله ی اول تمرین ممکن است با این سؤال مواجه شوید که مثلاً وقتی موقعیتی را می بینیم به چه چیزآن فکرکنیم؟
ما مؤکداً پاسخ می دهیم: به هیچ چیز. فقط تصویر را ببینید، فکرخود به خود ایجاد می- شود. رنگ، شکل، لکه های کوچک، اندازه، نوع و . . .
چند روز تمرین کنیم؟
قراربود که تلاشی ذهنی به مدت یک ماه و هرروز ده دقیقه برای انسجام بخشیدن به افکارخود داشته باشید. می توانید هرهفته ازاین ماه را به انجام یک مرحله اختصاص دهید. هفته ی اول: مرحله ی اول، هفته ی دوم : مرحله ی دوم، هفته ی سوم: مرحله ی سوم ( فکر کردن به اسم معنی )، هفته ی چهارم: مرحله ی چهارم ( فکرکردن به مفاهیم گسترده و دنباله دار) .
شما می توانید بیشترتمرین کنید مثلاً ده دقیقه صبح و ده دقیقه شب. اما ما معمولاً تمرینات فراوان را توصیه نمی کنیم تا شما علاقه و استمرارخود را ازدست ندهید و زود خسته نشوید. بهتراست ازهرگونه شتاب و فشارزیاد که ناشی ازاشتیاق فراوان شما در روزهای اول است، بپرهیزید. ” استمرار” شرط اول موفقیت دراین تمرین است و ” وارد شدن درهرمرحله به شرط موفق شدن درمرحله ی قبل” شرط دوم.

علاقه: مهم ترین شرط در تمرکز حواس
علاقه و تمرکزحواس
به یقین می توان گفت که علاقه مهم ترین شرط درایجاد تمرکزحواس است. هر چه علاقه ی شما به یک موضوع بیشترباشد، تمرکزفکرشما برآن بیشترمی شود. متخصصان حافظه ویادگیری، وقتی که شخصی می گوید: ” من اصلاً حافظه ندارم”، به او می گویند: “نشانی منزلت را بلدی؟ ” و چون شخص پاسخ مثبت می دهد می گویند پس توحافظه داری. اگزحافظه نداشتی، نباید هیچ نمود و تظاهری را ازحافظه نشان می دادی.
شخص اصرار می کند: ” من حافظه ندارم” یا ” حافظه ام خیلی بد است”
به زندگی همین شخص وارد می شویم. متوجه می شویم که به شطرنج علاقه ی زیادی دارد. ازاو سؤالی دراین زمینه می کنیم، سؤالاتی خیلی جزئی و حاشیه ای. ملاحظه می کنیم که اوحتی شماره ی میز بازیکنان، باشگاه آنها، و نتایج دقیق مسابقات قبلی آنها را به خاطر دارد. چه حافظه ی توانایی !
وقتی شما به موضوعی علاقه داشته باشید، خود به خود برآن متمرکزمی شوید. بیشتر دقت می کنید وبه راحتی به حافظه می سپارید و بعداً هم خیلی راحت به خاطرمی آورید.
اساساً تمرکزحواس و حافظه لازم و ملزوم یکدیگرند:
علاقه ی بیشتر>> تمرکز بیشتر>> مرورذهنی بیشتر>> به خاطرسپاری بهتر>> یاد آوری سریع تر
حلقه ی اول این زنجیر، علاقه است. تا علاقه نباشد، تمرکزنیست و تا تمرکزنباشد، حافظه نیست و تا حافظه نباشد، یادگیری و موفقیت نیست. پس می بینید که اساس تمام موفقیت های و موفقیت های دیگرعلاقه است. علاقه، علاقه، علاقه = موفقیت، موفقیت، موفقیت. آنجا که شما علاقه دارید، قطعاً موفقیت و پیشرفت دارید.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ارایه مدلی بومی جهت بررسی نقش روش های نوین جذب مشتریان بر بهبودنظام بانکداری الکترونیک

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 ارایه مدلی بومی جهت بررسی نقش روش های نوین جذب مشتریان بر بهبودنظام بانکداری الکترونیک دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارایه مدلی بومی جهت بررسی نقش روش های نوین جذب مشتریان بر بهبودنظام بانکداری الکترونیک  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارایه مدلی بومی جهت بررسی نقش روش های نوین جذب مشتریان بر بهبودنظام بانکداری الکترونیک،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارایه مدلی بومی جهت بررسی نقش روش های نوین جذب مشتریان بر بهبودنظام بانکداری الکترونیک :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس ملي علوم و مهندسي کامپيوتر و فناوري اطلاعات

تعداد صفحات : 12

چکیده مقاله:

بانک ها به عنوان موسسات اقتصادی همواره به دنبال تحقیق توقعات و نیازهای مشتریان خود می باشند . فناوری اطلاعات با تسهیل ارتباط با مشتریان و افزایش سرعت و اثربخشی آن، زمینه بهبود عملکرد و نو آوری در ارایه خدمات بانکی رافراهم می کند. از طرفی، توجه یه خواسته های مشتری و مدیریت ارتباط با مشتری از عوامل اصلی بقای هر بنگاه اقتصادیست. از آنجاییکه روش استفاده از فناوری های الکترونیکی روز دنیا، هم امکانات ورود به عرصه تجارت الکترونیک رافراهم می کند و هم زمینه تحقق دولت الکترونیک را سهولت می بخشد، لذا لازم است تا در راستای تحقق بانکداریالکترونیک راهکارهایی برای کنترل و نظارت بر امور بانکداری و سرعت بخشیدن به آنها و نیز ارتباط موثرتر بانکداری الکترونیک با مشتریان ارایه گردد. تحقیق پیشنهادی به دنبال استخراج عوامل تاثیرگذار بر پذیرش استفاده از بانکداریالکترونیک بوده و پس از این تحقیق اکتشافی به تست نظریه سوال اصلی تحقیق که همانا نقش موثر روش های نوین جذب مشتریان بر بهبود نظام بانکداری الکترونیک است می پردازد. جامعه آماری این تحقیق از منظر کلیه مراجعهکنندگان به نظام بانکداری الکترونیک در شهر تهران مورد بررسی قرار می گیرد. لذا همه مشتریانی که از سیستم بانکداریالکترونیک در شهر تهران استفاده می- نمایند را شامل می شود. هدف این تحقیق کمک به رفع عوامل محدود کننده و موانع بانکداری الکترونیک و کمک به تقویت عوامل مثبت و محرک بانکداری الکترونیک در اثربخشی نظام مدیریت ارتباطبا مشتریان می باشد و نتایج تحقیق نشان می- دهد عواملی نظیر: قابلیت اطمینان به نظام بانکداری الکترونیک، پرداخت آسان و امن، زمان صرف شده در استفاده از خدمات نظام بانکداری الکترونیک، صرفه جویی در هزینه ها و … بر میزان استفاده از بانکداری الکترونیک موثر است. لذا به ذینفعان پیشنهاد می گردد که در جهت استقرار و استفاده مناسب از بانکداری الکترونیکی در فرایند بانکی تلاش نمایند.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مدلسازی فرآیند بارش در رواناب توسط رویکرد ANNدرGA مطالعه موردی حوضه رودخانه فهلیان دراستان فارس

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مدلسازی فرآیند بارش در رواناب توسط رویکرد ANNدرGA مطالعه موردی حوضه رودخانه فهلیان دراستان فارس دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مدلسازی فرآیند بارش در رواناب توسط رویکرد ANNدرGA مطالعه موردی حوضه رودخانه فهلیان دراستان فارس  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مدلسازی فرآیند بارش در رواناب توسط رویکرد ANNدرGA مطالعه موردی حوضه رودخانه فهلیان دراستان فارس،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مدلسازی فرآیند بارش در رواناب توسط رویکرد ANNدرGA مطالعه موردی حوضه رودخانه فهلیان دراستان فارس :

سال انتشار : 1391

نام کنفرانس یا همایش : نهمين سمينار بين المللي مهندسي رودخانه

تعداد صفحات : 10

چکیده مقاله:

الگوریتم های تکامل گرا برای انتخاب خودکار ساختارشبکه عصبی بکاربرده می شوند دراین مطالعه ازالگوریتم ژنتیک برای یافتن ساختارمناسب شبکه عصبی و گزینش عوامل هیدرولوژیک و هواشناسی مناسب و تاخیرهای زمانی مربوط به هریک از این عوامل درمدلسازی فرایند بارش رواناب درحوضه رودخانه فهلیان دراستان فارس استفاده گردید درتمامی ساختارهای منتخب توسط رویکرد ترکیبی ANN-GA با استفاده از دو تابع هدف حداقل سازی میانگین مربعات خطا و حداقلسازی شاخص اطلاعات اکایک بارش درماه پیشین و ابدهی ماه قبلی درشبیه سازی و پیش بینی آبدهی ماه حاضر موثر تشخیص داده شدند.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله بررسی خطرات سیستم سوخت و روغنکاری مولد آلستوم با روش FMEA با کاربرد منطق فازی

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله بررسی خطرات سیستم سوخت و روغنکاری مولد آلستوم با روش FMEA با کاربرد منطق فازی دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله بررسی خطرات سیستم سوخت و روغنکاری مولد آلستوم با روش FMEA با کاربرد منطق فازی  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله بررسی خطرات سیستم سوخت و روغنکاری مولد آلستوم با روش FMEA با کاربرد منطق فازی،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله بررسی خطرات سیستم سوخت و روغنکاری مولد آلستوم با روش FMEA با کاربرد منطق فازی :

سال انتشار: 1388

محل انتشار: سومین همایش ملی مهندسی ایمنی و مدیریت HSE

تعداد صفحات: 14

نویسنده(ها):

محسن زارع – کارشناس ارشد بهداشت حرفه ای
آفرین اخوان – دانشجوی دکتری مهندسی صنایع دانشگاه یزد، عضو هیئت علمی موسسه آموزش عا
منصور حیدری کانی – کارشناسی مهندسی صنایع، شرکت پردازش ساختارهای باز تهران (OSP)

چکیده:

تجزیه و تحلیل حالات شکست و اثرات آن یک روش قیاسی از جزء به کل بوده، که به منظور شناسایی خطرات و نقص فنی در فرایند مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطالعه جهت شناسایی نقاط بالقوه شکست در سیستم سوخت و روغنکاری مولد آلستوم از روش تجزیه و تحلیل حالات شکست و اثرات آن استفاده شده و سپس به منظور افزایش قابلیت اعتماد به داده ها با استفاده از منطق فازی به اولویت بندی خطرات شناسایی شده با استفاده از روش FMEA پرداخته شده است. این مطالعه در سیستم سوخت رسانی مولد آلستوم نیروگاه سیکل ترکیبی انجام پذیرفت. به منظور اجرای FMEA در ابتدا به شناخت از فرایند و جمع آوری اطلاعات پرداخته شد. سپس با تشکیل تیمی شامل متخصصین آشنا به فرایند اقدام به شناسایی نقاط دارای ریسک در سیستم های پشتیبان در فعالیت توربین مولد آلستوم گردید. در نهایت عدد اولویت ریسک برای اجزای سیستم محاسبه و اطلاعات بدست آمده پس از پردازش وارد مدل فازی گردید. در نظر گرفتن توابع عضویت مثلثی برای فاکتورهای ورودی می تواند تا حد زیادی خطای این روش را کاهش دهد. نتایج بدست آمده نشان می دهد که ارزیابی ریسک شکست ها و اولویت بندی آنها در مقایسه با تکنیک های سنتی FMEA انعطاف پذیرتر و واقعی تر است.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله Modeling of nitrateremoval of Well water with reverse osmosis

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله Modeling of nitrateremoval of Well water with reverse osmosis دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله Modeling of nitrateremoval of Well water with reverse osmosis  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله Modeling of nitrateremoval of Well water with reverse osmosis،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله Modeling of nitrateremoval of Well water with reverse osmosis :

سال انتشار: 1393
محل انتشار: پانزدهمین کنگره ملی مهندسی شیمی ایران
تعداد صفحات: 5
نویسنده(ها):
Nafiseh Aghababaei – Department of Chemical Engineering, Tafresh University, Postal Code 39518-79611, Tafresh,Iran
Majid Bahmani – Department of Chemistry, Applied Chemistry Group, Kharazmi University, P.O.Box 1561, Tehran,Iran
Mahya Mohebali – Department of Chemical Engineering, Tafresh University, Postal Code 39518-79611, Tafresh,Iran

چکیده:

The nitrite, nitrate concentration and total dissolved solid (TDS) in Well water Surkan Drinking of city of Saveh are too high for human consumption. Therefore, an urgent need for water denitrification and water desalination exists in this well. Reverse osmosis (RO), can be very effectively applied for water denitrification. RO technology has been selected for this study because it can be very effectively applied for water desalination.Nitrite, nitrate was reduced from 105 mg/l in the RO feed to only 7.462 mg/l in the RO product water. The TDS of the RO feed was reduced from 2217.90 mg/l to 24.5 mg/l in the RO permeate. Therefore, an excellent quality water could be produced for potable purposes. Concentration of nitrite, nitrate were determined by photometer. Then, a system designed and modeling with a reverse osmosis system has been referred to as an Integrated Membrane System (IMS) software.The pilot was equipped with flow meters, pressure gauges, and collection ports so that the performance of the six elements in vessels could be monitored separately. Vessels were equipped with commercial model CPA3 with size 8×40 and higher rejection. Modeling of nitrite, nitrate removal by membrane confirmed the experimental results.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش :

مقاله اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش که چکیده‌ی آن در زیر آورده شده است، در پاییز 1389 در مجله علمی دانشگاه علوم پزشكی گرگان از صفحه 1 تا 9 منتشر شده است.
نام: اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش
این مقاله دارای 9 صفحه می‌باشد، که برای تهیه‌ی آن می‌توانید بر روی گزینه‌ی خرید مقاله کلیک کنید.
کلمات مرتبط / کلیدی:
مقاله کاربامازپین
مقاله ناهنجاری های جنینی
مقاله اسید فولیک
مقاله موش

نویسنده(ها):
جناب آقای / سرکار خانم: افشار محمد
جناب آقای / سرکار خانم: معلم سیدعادل
جناب آقای / سرکار خانم: بهارآرا جواد
جناب آقای / سرکار خانم: تكجو تكتم

چکیده و خلاصه‌ای از مقاله:
زمینه و هدف: کاربامازپین یکی از داروهای ضدصرع است که مصرف آن در طی بارداری باعث ایجاد ناهنجاری هایی نظیر نقایص لوله عصبی و قلبی، ناهنجاری های اسکلتی و نقایص جمجمه ای- صورتی می شود. این مطالعه به منظور تعیین اثر حفاظتی اسیدفولیک بر ناهنجاری های ناشی از کاربامازپین در جنین موش انجام گردید.
روش بررسی: در این مطالعه تجربی 60 سر موش ماده نژاد Balb/c به چهار گروه تجربی و دو گروه کنترل تقسیم شدند. گروه های تجربی 1 و 2 داروی کاربامازپین را به ترتیب به میزان 30 و 60 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن در روز و به صورت تزریق درون صفاقی، گروه های تجربی 3 و 4 همین دوز از دارو را به صورت داخل صفاقی به همراه 3 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن اسیدفولیک در روز به صورت گاواژ و گروه های کنترل 1 و 2 نرمال سالین و تویین 20 در نرمال سالین را به صورت تزریق درون صفاقی دریافت کردند. همه تزریق ها از روز ششم لغایت روز پانزدهم دوره بارداری و گاواژ ویتامین از ده روز قبل از جفت گیری آغاز و پس از آن از روز صفر لغایت روز پانزدهم بارداری صورت گرفت. در روز هجدهم بارداری جنین ها از رحم خارج شدند و پس از توزین و اندازه گیری مورد مشاهده ماکروسکوپی قرار گرفت. داده های جمع آوری شده توسط نرم افزار آماری SPSS-11.5 و آزمون های کای اسکوئر و ANOVA مورد تجزیه وتحلیل قرار گرفت.
یافته ها: در گروه های تجربی 1و 2 مصرف کننده کاربامازپین علاوه بر کاهش وزن و قد ناهنجاری چشمی، اختلال در اندام ها، کوچکی فک پایین و باز بودن دهان، اختلال درستون مهره ها عمدتا به صورت اسکولیوزیس و نقایص لوله عصبی به شکل اگزنسفالی مشاهده شد. مصرف اسیدفولیک باعث کاهش ناهنجاری های چشمی، صورتی، اندام و ستون مهره ها در گروه تجربی 3 و کاهش ناهنجاری های ستون مهره ها و اندام در گروه تجربی 4 گردید. این کاهش از نظر آماری معنی دار بود.(p<0.05) مصرف اسیدفولیک در گروه های تجربی 3 و 4 تاثیری بر میانگین وزن بدن و طول سری دمی جنین ها نداشت.
نتیجه گیری: این مطالعه نشان داد که مصرف اسید فولیک به میزان 3 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن، باعث کاهش ناهنجاری های جنینی ناشی از کاربامازپین در جنین های موش نژاد Balb/c می گردد.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

مقاله تضمین کیفیت سرویس در شبکه هوشمند برق با استفاده از معماری سرویسهای جدا شده

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 مقاله تضمین کیفیت سرویس در شبکه هوشمند برق با استفاده از معماری سرویسهای جدا شده دارای 11 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد مقاله تضمین کیفیت سرویس در شبکه هوشمند برق با استفاده از معماری سرویسهای جدا شده  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي مقاله تضمین کیفیت سرویس در شبکه هوشمند برق با استفاده از معماری سرویسهای جدا شده،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن مقاله تضمین کیفیت سرویس در شبکه هوشمند برق با استفاده از معماری سرویسهای جدا شده :

سال انتشار: 1391
محل انتشار: هفدهمین کنفرانس سراسری شبکه های توزیع نیروی برق
تعداد صفحات: 11
نویسنده(ها):
رینب یوسفی – شرکت توزیع برق مشهد
محمد حسین یغمایی مقدم – شرکت توزیع برق مشهد

چکیده:
عدم دسترسی به موقع به اطلاعات در حوزه برق به عنوان محدودیتی واقعی برای شناسایی و عکسالعمل مناسب در برابر بی ثباتیهای سیستم برق شناخته میشود. از اینرو، نیاز به رویکردهایی جهت تضمین کیفیت سرویس برای دسترسی به موقع و با حداقل تأخیر به اطلاعات در سراسر شبکه برق به عنوان مسئله ایی بسیار مهم و حیاتی مطرح میگردد. در این مقاله بر اساس زیرساخت ارتباطی مبتنی بر IP و بر پایه فیبر نوری، رویکردی جهت تضمین کیفیت سرویس با استفاده از معماری DiffServ و مکانیزیم های صف بندی در شبکه هوشمند برق پیشنهاد میشود. این رویکرد ضمن دارا بودن شرایط مقیاس پذیری و همچنین قابلیت استفاده در ستون فقرات ارتباطی شبکه هوشمند برق، تضمین قابل قبول و تا حد ممکن دقیقی را برای پارامترهای کیفیت سرویس مورد نظر، از جمله تأخیر و اتلاف را فراهم خواهد آورد.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

ارزیابی تاثیر هیپوکلریت سدیم بر روی آگروباکتریوم ویتس (عامل گال طوقه درخت انگور) جداسازی شده از باغات انگور ارومیه در سال 93

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 ارزیابی تاثیر هیپوکلریت سدیم بر روی آگروباکتریوم ویتس (عامل گال طوقه درخت انگور) جداسازی شده از باغات انگور ارومیه در سال 93 دارای 7 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد ارزیابی تاثیر هیپوکلریت سدیم بر روی آگروباکتریوم ویتس (عامل گال طوقه درخت انگور) جداسازی شده از باغات انگور ارومیه در سال 93  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي ارزیابی تاثیر هیپوکلریت سدیم بر روی آگروباکتریوم ویتس (عامل گال طوقه درخت انگور) جداسازی شده از باغات انگور ارومیه در سال 93،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن ارزیابی تاثیر هیپوکلریت سدیم بر روی آگروباکتریوم ویتس (عامل گال طوقه درخت انگور) جداسازی شده از باغات انگور ارومیه در سال 93 :

سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : کنفرانس بين المللي توسعه با محوريت کشاورزي، محيط زيست و گردشگري

تعداد صفحات : 7

چکیده مقاله:

؛ Agrobacterium vitis سومین بیوار از خانواده Agrobacterium tumefacien و عامل ایجاد تومورهایی بنام گال بر روی درخت انگور است. این باکتریها در خاک زندگی میکنند و بیماریزای فرصت طلب هستند. یک دوره سرما میتواند عامل بوجود آمدن زخمهایی بر روی تنه درخت انگور باشد Agrobacterium vitis با استفاده از این زخمها وارد لایههای درونی تنه درخت میشود. سپس پلاسمید Ti خود را به درون ژنوم گیاه منتقل میکند. این پلاسمید قادر است ژنهای لازم برای ترشح انواعی از هورمونها مانند اوپینها را که منجر به افزایش رشد سلولها و ایجاد تومور میشوند، را کد کند. جهت بررسی میزان تاثیر هیپوکلریت سدیم به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده بر روی آگروباکتریوم ویتیس، ابتدا اقدام به جداسازی باکتری از تنه درختان دارای بافتهای توموری مشکوک با روش آقای مور، کرده و نمونههای باکتریایی را در شرایط استریل به آزمایشگاه میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ارسال کردیم. پس از اطمینان از جداسازی صحیح باکتریها از محیط از طریق آزمونهای بیوشیمیایی، آزمون واکنش زنجیره پلیمراز PCR و کشت بر روی گیاهان پایه، اقدام به تهیه رقتهای دوبرابر کاهش یابنده از هیپوکلریت سدیم در لوله های آزمایش نموده و میزان 100 میکرولیتر از باکتری را در درون هر یک از لولههای آزمایش کشت دادیم. سپس در طول زمانهای مختلف از محلولهای حاوی هیپوکلریت سدیم و آگروباکتریوم ویتیس، بر روی پلیتهای کشت جامد ییست مانیتول آگار کشت داده و گرمخانه گذاری کردیم. پس از 48 ساعت گرمخانهگذاری در دمای 28 درجه سانتیگراد مشاهده شد که کمترین میزان تاثیر بر روی رشد باکتری در برابر هیپوکلریت سدیم ایجاد میشود.

دریافت این فایل

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید